پرواز با هواپیمای ATR 600


در نگاه اول و به دلیل تصور غلطی که در مورد هواپیماهای ملخی وجود دارد، ممکن است اینطور به نظر برسد که هواپیماهای ملخی قدیمی بوده و از ایمنی پایینی برخوردار می باشند در حالی که عکس این مسئله صادق است .

پرواز با هواپیمای ATR 600

موتورهای ملخی که در این هواپیما به کار گرفته شده اند توسط شرکت پرآوازه کاناداییپرت اند ویتنی(Pratt and Whitney) ساخته شدند و از نوع PW127M می باشد. محصولات این شرکت بزرگ سالیان دراز است در این کره پهناور مشغول فعالیت بوده و به خوبی از پس هر امتحانی در هر شرایط جوی ای بر آمده اند. این موتور ها می تواند قدرتی معادل 2750 اسب بخار تولید کنند و در زمره بهترین، کارآمدترین، اقتصادی ترین و ایمن ترین موتورهای ملخی می باشد.نخستین هواپیمای ATR72-600 در سال 2010 تحویل مشتری شد و منطبق با آخرینتکنولوژی و جدیدترین سیستم های رفاهی و ایمنی در صنعت هواپیمایی جهان می باشد . مدل سفارش شده توسط ایران قادر است 70 نفر را تا مسافت 1528 کیلومترجا به جا کند و به خاطر استفاده از موتورهای ملخی بسیار کم مصرف، ایمن و پیشرفته هزینه های عملیاتی آن به شدت پایین و مقرون به صرفه است.

در ادامه شما را به دیدن کلیپی در مورد پرواز با این هواپیما دعوت میکنیم.در صورتی که این مطلب برایتان مفید بوده است میتوانید آن را به اشتراک بگذارید یا به این صفحه امتیاز دهید.

پرسش و پاسخ تکمیلی