نکاتی درباره قطار که ممکن است ندانید


توسعه لکوموتیو بخار در اوایل قرن نوزدهم، در سرعت بی سابقه ای ،حمل و نقل مردم و کالارا در سراسر جهان جهان را تغییر داد. اولین قطار راه آهن آمریكا- بالتیمور و اوهایو- در سال 1830راه اندازی شد. و در طی دهه ها ،صدها مایل راه آهن کشور را از توسعه داند. از اولین لکوموتیوهای بخار تا قطارهای با سرعت بالای امروز، چیزهایی وجود دارد که شما ممکن است در مورد "اسب آهنی" ندانید.

نکاتی درباره قطار که ممکن است ندانید

اولین لکوموتیو بخار آمریکا در مسابقه با اسب شکست خورد

در سال 1827، راه آهن بالتیمور و اوهایو اولین شرکت در ایالات متحده بود که اجازه  حمل و نقل مسافر و بار را در اختیار داشتند. با این حال، این شرکت در تلاش برای تولید یک موتور بخار که قادر به مسافرت در زمین های ناهموار بود را به جای استفاده از نیروی اسب بود.

پیتر کوپرکه یک صنعت گر بود و مالکیتی از زمین های وسیعی از مسیر پیشنهادی راه آهن نداشت (و میدانست اگر راه آهن جدید راه اندازی  شود ارزش آن به طور چشمگیری رشد خواهد کرد) طرحی برای ساخت چنین موتوری ارائه کرد. در  28 آگوست  1830، موتور کوپر که " Tom Thumb" نامیده می شد، در حال انجام آزمایش در مسیرهای B & O  در نزدیکی بالتیمور بود و این زمانی بود که یک قطار که با اسب کشیده میشد در امتداد آن حرکت میرد و قرار شد که مسابقه ای بین آنها برگزار شود و کوپر پذیرفت.

موتور بخار به سرعت و با غرش زیاد به سمت مسیر سرازیر شد، اما وقتی یک کمربند در مسیرشکسته شد، مجبور به کناره گیری  شد، و درنهایت ابتدا اسب از خط پایان عبور کرد. با این حال، مدیران اجرایی  B & O، تحت تاثیر  قدرت و سرعت زیاد موتور کوپرقرار گرفتند و  تصمیم گرفتند قطارهای راه آهن نو پای  خود را به بخار تبدیل کنند.

 سرانجام B & O  یکی از موفقترین شرکت های راه آهن ایالات متحده شد و کوپر (با ثروت تازه بدست آمده اش ) به عنوان یک سرمایه گذار و اهداکننده گردید  و پول را به  اتحادیه کوپر نیویورک برای پیشرفت علم و هنر اهدا کرد.دیدگاه خود را بنویسید