تاریخچه بلیط قطار


بلیط قطار یک بلیط صادر شده توسط یک اپراتور راه آهن است که می تواند حامل بلیط  را در شبکه اپراتور یا شبکه وابسته به آن  جابجا کند.

تاریخچه بلیط قطار

بلیط ها می توانند اجازه سفر را دریک برنامه مشخص و  در یک زمان خاص (معمولا برای مسیرهای راه آهن های طولانی)  به مسافر بدهند. در برخی کشورها، مانند ایتالیا، و برخی از راه آهن های محلی در آلمان، از راهنمای قطار استفاده نمی شود. در عوض، انتظار می رود که مسافران قبل از ورود به قطار، بلیط های خود را در دستگاه کنترل بلیط تأیید کنند. یک سیستم از کوپن هایی که با یک دستگاه خاص تایید شده است و بر روی خط راه آهن حومه بمبئی موجود است که در آن ترکیبی از کوپن ها از اسامی های مختلف برای دریافت ارزش بلیط موردنظر استفاده می شود. ممکن است یک هادی وجود نداشته باشد که بعدا دوبار چک شود که بلیط های صحیح در واقع برگزار می شوند. با این وجود سیستم های بیشتری ممکن است وجود داشته باشد، به عنوان مثال در ژاپن،لندن و ترافیک های محلی در استکهلم، سیستم عامل تردداز لحاظ فیزیکی مسدود شده است، و مسافران را مجبور میکند قبل از ورود به سکو بلیط تهیه کنند.

تاریخچه بلیط قطار

              بلیط راه آهن اسکاتلند دهه 1970 . سوراخ ایجاد شده در  بلیط نشان می دهد که توسط یک راهنما  چک شده است.

تاریخچه بلیط قطار

یک بلیط صادر شده برای گذر از رنو به ویرجینیا سیتی 1878

بلیط های قطار اولیه مشابه نوع پولی است که توسط خطوط راه آهن شخصی  صادر می شد، به وسیله آژنس ها فروخته میشدو توسط ماموران  راه آهن برای اطمینان از تعداد مسافران گزارش شده با موجودی بلیط مورد بازرسی قرارمی گرفت.

جعبه کنترل بلیط قطار

در ایالات متحده آمریکا، یک راهنمای قطار همچنین می تواند مسافران را با چک کردن صندلی شان کنترل کند و  دلیل دیگر این که نشان می دهد مسافر در سیستم می تواند تا چه اندازه مسافرت کند. و یا اتصال آن را روی صندلی نیز توسط مامور قطار که مقصد مسافر را نشان می دهد.

تاریخچه بلیط قطار

             جعبه های چک بلیط در بالای سر مسافران، در قطار Amtrak (شمال شرقی منطقه ای) در سال 2012

فروش الکترونیکی بلیط قطار

به طور فزاینده ای، بلیط های الکترونیکی به عنوان جایگزین برای بلیط های کاغذی استفاده می شود. Amtrak تا تاریخ 30 ژوئن 2012 بلیط های الکترونیکی را در تمام مسیرهای قطار که دارای کدهای QR برای شناسایی اعتبار بلیط می باشند، ارائه می دهد و می توان آنرا بر روی یک صفحه نمایش هوشمند چاپ کرد یا نشان داد. درهند،  SMS ارسال شده توسط خطوط راه آهن  هند، همراه با گواهی معتبر هویت، معادل یک بلیط است. در هند اکنون مسافران با بلیط تایید شده ، مجاز به انتقال آنها به شخص دیگری فقط یک بار هستند. کارمندان دولت، اعضای خانواده، متاهل ها، گروه های دانشجویی و دانشجویان NCC، امکان داشتن  تسهیلات را با شرایط خاصی دارا خواهند بود.

تراول اینتر سایتی که تمامی شرایط خرید بلیط قطار به صورت اینترنتی و آنلاین را به ساده ترین و مطمئن ترین شکل در اختیار شما قرار می دهد.

 دیدگاه خود را بنویسید