حمل و نقل هوایی


 حمل و نقل هوایی با اختراع سانتوس دومونت، دانشمند متولد برزیل آغاز شده است، که   14    BIS اولین هواپیمای دارای موتور را در جهان ایجاد کرده است .

حمل و نقل هوایی

                                                       

14    BIS

تمایل انسان به پرواز به احتمال زیاد با مشاهده پرندگان آغاز شده است .یک نظریه در داستان های افسانه ای Daedalus و Icarus در اساطیر یونانی و Vimanas در اساطیر هند به تصویر کشیده شده است. بیشتر تمرکز تحقیقات اولیه در مورد تقلید پرندگان بود، اما از طریق آزمایش و خطا، بالن ها، کشتی های هوایی، انواع هواپیماهای بدون سرنشین ودیگر ماشین های پرواز اختراع گردید. کایت ها اولین نوع از اشیاء پرواز ساخت دست  انسان بودند و سوابق اولیه نشان می دهد که کایت ها  حدود 200 سال قبل از میلاد در چین بودند. لئوناردو داوینچی در رویای پروازخود طرح های هواپیمای مختلف را طراحی کرد، اما او سعی در ساختن آنها در نشان دادن پرواز به معنای واقعی نداشت. در طول قرن هفدهم و هجدهم ، زمانی که دانشمندان شروع به تجزیه و تحلیل جو زمین کردند، گازهایی نظیر هیدروژن کشف شد که به نوبه خود منجر به اختراع بالن هیدروژنی گردید. نظریه های مختلف در مکانیک  که توسط فیزیکدانان ارائه گردید در همان دوره از زمان، به خصوص دینامیک مایع و قوانین حرکت نیوتن  منجر به پایه ریزی علم آیرودینامیک مدرن شد.

 

به غیر از برخی مرجع پراکنده در پرونده های قدیمی و قرون وسطایی، که بر اساس شواهد ضعیف و نیاز به تفسیر است، اولین پرواز قابل اثبات به وسیله  انسان در پاریس در سال 1783 اتفاق افتاد، زمانی که ژان Franzois Pilâtre de       JeanRozier و François Laurent d'Arlandes 5 مایل (8 کیلومتر)  را در یک بالون هوای گرم اختراع شده توسط برادران مونتگولیف طی کردند. برادران رایت اولین پرواز پایدارو کنترل شده و مجهز به هواپیمای سنگین را در 17 دسامبر 1903 در هواپیمای خود یعنی The Wright Flyer انجام دادند.

 

                                                          در اواخر1942     West Lancashire  611 خلبانان 

جنگ جهانی دوم شاهد افزایش قابل توجهی در سرعت توسعه و تولید هواپیما بود. تمام کشورهای درگیر در جنگ، توسعه و تولید هواپیماها و سیستم های تحویل سلاح های مبتنی بر پرواز را افزایش دادند، مانند اولین بمب افکن های بلند پروازی.           

                                               

پس از پایان جنگ، حمل و نقل هوایی به سرعت در حال افزایش بود و از اکثر هواپیماهای نظامی سابق برای حمل و نقل مردم و بارها استفاده میشد. در ابتدای قرن بیستم، هواپیمای نظامی متمرکز بر حذف خلبان در راستای اختراع  وسیله نقلیه از راه دور و یا کاملا خودمختار بود. چند وسیله نقلیه بدون سرنشین یا هواپیماهای بدون سرنشین هم اختراع شدند. . در آوریل 2001 هواپیمای بدون سرنشین Global Haw از  Edwards AFB در ایالات متحده به استرالیا بدون توقف و بدون سوخت حرکت کرد. این طولانی ترین پرواز نقطه به نقطه ای بود که توسط یک هواپیمای بدون سرنشین انجام شد و 23 ساعت و 23 دقیقه طول کشید . در اکتبر 2003 پرواز اولین هواپیمای کاملا مستقل در سراسر اقیانوس اطلس با یک هواپیمای مدل کامپیوتری به وقوع پیوست.

امید است در سایه الطاف الهی بتوانیم در کشور عزیزمان ایران کلیه خدمات گردشگری را بصورت انلاین ارائه نماییم .

تراول اینتر اولین سایت فروش کلیه خدمات گردشگری بصورت آنلایندیدگاه خود را بنویسید