کارل بنز اتوبوس موتوری را اختراع کرد


این ایده برای وی ساده بود: چون فروش اتومبیل هایش ابتدا کم بود، خیلی زود به فکر اختراع چنین ایده ای افتاد. برای اختراع این اتوبوس به منظور ایجاد مفهوم یک وسیله نقلیه موتوری که در دسترس عموم قرار گرفته باشد، بنز خیلی زود دست بکار شد.

کارل بنز اتوبوس موتوری را اختراع کرد

اولین وسیله نقلیه به شرکت اتوبوسرانی“Netphener Omnibus-GesellschaftmbH” که در منطقه Siegerland آلمان قرار داشت وامروزه به ایالت نوردراین وستفالن منتقل شده است، تعلق دارد.نخستین اتوبوس موتوری جهان در 18 مارس 1895 به خدمت درآمد.

کارل بنز اتوبوس موتوری را اختراع کرد

اولین اتوبوس موتوری جهان

5اسب بخار برای حمل هشت نفر: تمام تجربیاتی که کارل بنز از طریق ساخت  خودروهایشبدست آورده بود راتوانست که در توسعه اتوبوس های خود به خوبی بکاربرد. به لحاظ فنی،اولین اتوبوس موتوری جهان، در واقع یک مدل ماشین سواری تبدیل شده بود، طراحی بسیار آشناییکه در آن زمان به عنوان یک صندلی چرخداربدان نگاه میکردند. این وسیله توسط یک موتور عقب یک سیلندر افقی با خروجی 5 اسب بخار طراحی شده بود. درایو به چرخ های عقب توسط زنجیرمنتقل می شد. این اتوبوس برای هشت نفر، از جمله راننده، فضا داشت.

DMG اولین مجموعه اتوبوس های خود را در سال 98/1897 راه اندازی کرد.

این شرکت در سال 1896 با معرفی اولین وسیله نقلیه تجاری در جهان ،پس از یک دوره توسعه پنج ساله، موجب نگاهی بین المللی به حمل ونقل شد. این وسیله نقلیه پایه فنی برای اولینمدل اتوبوس های دایملر را فراهم کرد. ساختار پایه از خودروی "فینیکس" با موتور دوتایی سوزنی به خط تولید درآمد که خروجی بین2 تا 10 اسب بخار( بسته به مدل) را پشتیبانی می کرد. جزئیات کمی ازآثار اولین سفرهای این اتوبوس های دایملر در شهرهای مانند مونیخ (1897) و برلین (1899) باقی مانده است.

کارل بنز اتوبوس موتوری را اختراع کرد

خدمات اتوبوسرانی دیگرنیز تأسیس شدند:

با این حال، تاریخچه اتوبوس های دایملر که از سال 1898 به بعد در مسیر متروکه بین کینزلسو و مورگتهایم اجرا شدکارایی بهتری داشت ومقارن زمان پادشاهی وورتمبرگ بود. دو اتوبوس دایملر در ابتدا در این مسیر 30 کیلومتری راه اندازی شدند . آنها توسط یک موتور Phoenix دو سیلندر با موتور 10 اسب بخار طراحی شده بودند. اتاق 10 نفره در محل بود که با حداکثر سرعت 20 کیلومتر در ساعت حرکت می کرد.

مسافران و بسته های پستی حمل می شدند:

اتوبوس هابسته های پستی و مسافران را حمل می کردند، اما زمان هنوز برای این اختراع هوشمند مناسب نبود. اتوبوس های ساخته شده توسط هر دوشرکت بنز و DMG از مشکلات متعدد، از جمله از لاستیک کاملا نامطمين رنج می برد. این واقعیت که هنوز بنزیندر دسترس نبود و...موجب گردید کهاکثر شرکت ها مجبورشوند فعالیت های تولیدی خود را متوقف سازند.

کارل بنز اتوبوس موتوری را اختراع کرد

شما برای خرید بلیط اتوبوس همچنین بلیط هواپیما و بلیط قطار میتوانید از سایت تراول اینتر اولین سایت فروش کلیه خدمات مسافرتی بصورت آنلاین استفاده بکنید.دیدگاه خود را بنویسید