آغاز به کار اولین قطار هیدروژنی


شرکت آلستومAlstomشرکتی فرانسوی است که در زمینه حمل ونقل فعالیت دارد وبتازگی از اولین قطار مسافربری هیدروژنی خود پرده برداری کرد. قرار است این قطار در اواخر سال 2017 در کشور آلمان راه اندازی شود.

آغاز به کار اولین قطار هیدروژنی

این قطار که CoradiaiLint نام دارد بسیار بی صدا و با استفاده از پیل سوختی هیدروژنی  کار می کند که فقط بخار آب را درهوا آزاد می سازدهیدروژن لازم برای عملکرد پیل های سوختیازطریق مخزن هیدروژنی که روی سقف قطارمسافربری قرار گرفته است الکتریسیته ی مورد نیاز آن را تأمین میکند.این شرکت((Alstomابراز امیدواری کرده قطار های هیدروژنی اش بتوانند جایگزین قطار های دیزلی گسترده ای شوند که علیرغم برنامه های گوناگون برقی سازی حمل و نقل، هنوز در کل اروپا به طور گسترده به کار گرفته می شوند.

قطار مسافربری جدید شرکت آلستوم در یک نمایشگاه سالانه ی تجاری، درشهر برلین رونمایی شد.

قرار است این قطار در یکی از خطوط ریلی استان نیدرزاکسن آلمان از اواخر سال 2017 به کار گرفته شود. مقامات ایالت آلمانی یاد شده 14 عدد از این مدل قطار مسافربری را سفارش داده اند.

احتمالا حدود شش ماه یعنی از ابتدای پاییز سال جاری تا انتهای آن آزمایش وتایید این قطار به طول خواهد انجامید.  قطارCoradiaiLintالبته اولین قطار مسافربری هیدروژنی جهان است، اما به طور قطع می توان گفت ؛ اولین وسیله ی نقلیه ای نیست که با باطریهای سوختی هیدروژنی کار می کند .

آغاز به کار اولین قطار هیدروژنی

تا کنون نمونه های اولیه و قطار های هیبریدی متعددی ساخته شده اند؛ به ویژه درکشور ژاپن، اما این قطاراولین نمونه ی تولید شده با فن آوری پیل های هیدروژنی می باشد.

این جدید ترین اخباردر مورد تلاش آلمان برای فعالیت گسترده تر در زمینه ی حمل و نقل ریلی پاک است که شنیده می شود. Deutsche Bahn، بزرگ ترین اپراتور ریلی اروپا، ماه جولای گذشته اعلام داشت برای استفاده از فناوری حمل و نقل در شبکه ی ریلی خود در آینده ، با هایپرلوپ که یک شرکت حمل و نقل بزرگ می باشد همکاری خواهد داشت.

 

تهیه بلیط قطارهای مسافری را از طریق سامانه تراول اینتر  به شما توصیه می کنیم.
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید