جریمه مسافران بدون بلیط در قطار


​​​​​​​اگر در قطار یکی از همراهانمان بلیط قطار نداشت چه اتفاقی برایش میافتد ؟ اگر به هر نحوی از انحاء !!! داخل قطار بودیم اما بلیط قطار خریداری نکرده بودیم چه اتفاقی منتظر ماست؟

جریمه مسافران بدون بلیط در قطار

در مورد جریمه مسافران بدون بلیط قطار،طبق قانون راه آهن جمهوری اسلامی ایران چنانچه مسافري به هردليل بدون بليط به قطار سوار شود به هنگام كنترل بليت در داخل قطار توسط رئيس قطار،ايشان مي بايست علاوه بر بهاي بليت،مبلغ ۵۰% بهاي بليت را به عنوان جريمه پرداخت نمايد. این جریمه ازقیمت بلیط صادر شده محاسبه میگردد ومسافر موظف به پرداخت آن میباشد.

 

بلیط مسافران غیر همنام قطار

همچنین بلیط مسافران غیر همنام قطار نیز شامل جریمه گشته  ومسافر میبایست بلیط دیگری به نام خود از باجه فروش دریافت نماید.

در زمانهای گذشته گهگاهی موارد تخلف ورود مسافر بدون بلیط گزارش میگردید که علت های متنوعی داشته است.اما امروزه با توجه به بهره برداری از سیستمهای یک پارچه فروش و کنترل دقیق امکان تخلف برای متخلفین به حداقل رسیده است.

به نظر میرسدبرای اینکه مسافران محترم شامل جریمه نقدی نشوند حتما قبل از سفر بلیط قطار خود را تهیه کرده و به مسافرت خود اقدام نمایند.سایت تراول اینتر در یک محیط کاربر پسند بلیط قطار ،اتوبوس و هواپیما و...برای شما مسافر محترم به فروش میرساند..
مطالب مرتبط

نظرات کاربران

 • تصویر پروفایل سمیه آقایان
  سمیه آقایان1396/09/20

  با سلام و احترام در خصوص جریمه مسافر بدون بلیط در قطار سوال داشتم خدمتتون با توجه به شناور بودن بلیط های قطار در این شرایط رئیس قطار چه مبلغی را مجاز است برای هزینه بلیط فردی که بلیط ندارد از او بگیرد ایا قانونی وجود دارد یا خیر؟ من سوار قطار شدم و برای یک مسیر یکسان یک مسافر 23000 تومان هزینه بلیط داده بود و دیگری46500 و من که بلیط نداشتم 46500 رو گفت باید بدی که حالا به حساب خودش تخفیف داد و 45000 تومان گرفت ایا این انصاف است ؟؟؟؟؟؟؟ چرا مبلغ پایین تره رو در نظر نگرفته یا لاقل میانگین این دو تا مبلغ رو؟؟؟؟؟ با تشکر

  • تصویر پروفایل مدیر تراول اینتر
   مدیر

   شما میتوانید جهت پیگیری مشکل پیش امده (خرید بلیط قطار)با شماره 1539و یا 5149تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید