طولانی ترین پرواز


یک خلبان طرفدارمحیط زیست اسلوونیایی به منظورتحقیق و بررسی اثرات ذرات منتقل شده از باد بر میزان ذوب یخچالهای اروپا که با یک هواپیمای سبک ورزشی سفر کردرکورد دارطولانی ترین پرواز شد.

طولانی ترین پرواز

طبق یک انتشار خبری این محقق بر روی دریای مدیترانه وکوههای آلپ برای ماموریت تحقیقاتی  GreenLight WorldFlight  به دنبال تعیین نقش کربن سیاه و شن و ماسه حمل شده از بادهای کویر Sahara در آلودگی هوای اروپا بود. Lenarčič پرواز خود را در ماه مارس از منطقه  Portorož  در سواحل اسلوونی با یک هواپیمای مجهز به سیستم دینامیک WT9 آغاز کرد تا میزان سیگنال کربن سیاه و شن و ماسه   بیابان  Sahara را  در محیط آلپ را اندازه گیری کند. "رسوب ذرات رنگی وشن و ماسه بر روی سطح برف سفید و یخچال ها موجب افزایش جذب نور خورشید، گرمایش و ذوب شدن سریع یخ ها می شود. یخچالهای Alpine  یک منبع بسیار مهم از آب آشامیدنی و انرژی برای مرکز اروپا هستند. با این حال، با توجه به برخی پیش بینی های بدبینانه، آنها به دلیل آلودگی در معرض خطر ناپدید شدن هستند. طبق گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، کربن سیاه "یکی از اجزای جذب کننده نور از ذرات جامد  است که از طریق احتراق ناقص سوخت های فسیلی، سوخت های زیستی و زیست توده شکل می گیردو میتواند میلیون بار بیشتر از دی اکسید کربن انرژی جذب کند. در این پرواز Lenarčič  فقط 28 روز زمان داشت  که مسافت 42000 کیلومتری از اقیانوس اطلس بین کابو ورد و مارتینیک و اقیانوس آرام شمالی بین کالیفرنیا و بورنئو عبور کند. به گفته سازمان محیط زیست آمریکا، مصرف سوخت به طور متوسط 16 لیتر در ساعت بوده و برای پروازهای "طولانی تر از4100  کیلومتر مقدار قابل ملاحظه ای است و بسیار مورد نیاز است. Lenarčič  میزان غلظت کربن سیاه را در مناطقی که پیش از این در طی مأموریت اندازه گیری نشده بود اندازه گیری کرد و ارزیابی کرد که شدت مشکل کربن سیاه معمولا کمتر از حد است.

شما نیزاگر همچنان رویای مسافرت به نقاط مختلف دنیا را دارید میتوانیدجهت کسب اطلاع از آخرین تورهای ایرانگردی و جهانگردی به سایت تراول اینتر مراجعه نمایید.کاربران محترم سایت تراول اینتر همچنین میتوانند مطالب علمی و جذاب مختلف را از وبلاگ این وب سایت دنبال کنند.همچین اخبار مربوط به بلیط های تخفیف دار،تورهای داخلی و خارجی ،بلیط هواپیما و ...نیز در سایت تراول اینتر وجود دارد.دیدگاه خود را بنویسید