وقتی که رعد و برق به هواپیما برخورد میکند چه اتفاقی میافتد


تصور کنید هنگام سفر با هواپیما در حال خواندن کتاب هستید و در حالی که زیر پتوی داخل سالن هواپیما در حال استراحت هستید ناگهان یک فلاش بزرگ و نورانی به هواپیما برخورد میکند.دراین حالت شما باید بترسید،خود را بغل کنید ویا به سراغ جلیقه نجات بروید!!!!پس چه اتفاقی می افتد وقتی که رعد و برق به هواپیما می رسد و چرا آنها به طور جدی آسیب نمیبینند؟

وقتی که رعد و برق به هواپیما برخورد میکند چه اتفاقی میافتد

به طور معمول جریان رعد و برق از فلزی در نوک هواپیما وارد شده و پس از عبور در طول هواپیما از انتهای آن خارج میشود.

مطابق کتاب "چیزهایی که باید در موردهواپیما بدانیم" نوشته پاتریک اسمیت میگوید:هواپیماها بیشتر از چیزی که فکرش را میکنید در معرض صاعقه قرار میگیرند.

هواپیماهای مدرن از یک لایه کامپوزیت ساخته شده اند که با سطوح مسی محافظت میشود.این لایه کامپوزیت شبیه عایق عمل میکند ومحفظه فلزی هواپیما (جایی که شما نشسته اید) را از جریان الکتریکی محافظت میکند. شدت جریان رعد و برق میتواند تا  200000آمپرایجاد شود که هر فلزی را ذوب میکند.در صنعت ساخت هواپیما تدبیری اتخاذ شده است که این مشکل با استفاده از لایه های محافظ حل شود.دفعه بعد هنگام مسافرت با هواپیما نگران رعد و برق نباشید.زیرا شما کاملا ایمن هستید.برای مطالعه نکات جذاب و علمی دیگر در مورد هواپیما میتوانید ازبخش علمی فرهنگی  وب سایت تراول اینتر بازدید کنید.همچنین اگر قصد سفر با هواپیما را داشته باشید میتوانید از سایت تراول اینتر بلیط هواپیما تهیه کنید.
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید