مرتفع ترین و طولانی ترین پل شیشه ای جهان


پل شیشه ای  به طول430 متر که در یک دره عمیق در پارک ملی جنگلی Zhangjiajie درچین ساخته شده است به عنوان بلندترین پل شیشه ای جهان تخمین زده شده است.

مرتفع ترین و طولانی ترین پل شیشه ای جهان

این پل شیشه ای  که توسط مهندس Haim Dotan طراحی شده است طولانی ترین و بلندترین پل عابرپیاده شیشه ای درجهان تخمین زده شده است. پنل های شیشه ای که در مسیر تردد عابران قرار داده شده است، به بازدیدکنندگان این امکان رامی دهند که تصاویر زیبا و مناظر دیدنی دره عمیق را مشاهده و عکس برداری کنند. پل که بر روی لبه دو صخره استوار است با کابل های ممتد 300 متری نگه داشته میشود. نرده های فلزی لعاب داده شده که امتداد آنها به سمت مرکزدره منتهی میشود چشم انداز فوق العاده ای را ایجاد کرده است. به گفته معمار طراح ،این پل ششه ای می تواند ظرفیت نگه داری  800 نفر را در یک زمان داشته باشد و یکی از بلندترین نقاط پرش بانجی جامپینگ در جهان میباشد..این پل شیشه ای همانطور که یک جاذبه توریستی بسیار محبوب به شمار میاید به عنوان یک محل برای رویدادهای خصوصی ویژه، از جمله نمایش مد ولباس نیز میباشد..این معمارمعروف می گوید: " ایستادن روی این پل تجربه وجود داشتن دریک طبیعت بکر و حس معلق بودن مانند یک پرنده با بالهای گسترده رابه انسان میدهد " و به این دلیل من آن را" پل قلب شجاع "نامگذاری کردم.

مرتفع ترین و طولانی ترین پل شیشه ای جهان

این طراح معروف در آینده برنامه هایی برای اجرای استخر های شیشه ای در چندین برج معروف دنیا دارد که یکی از آنها two residential towers انگلستان و دیگری در Gujarat هندوستان است.هزینه تهیه بلیط ورد به این پل زیبا 16 پوند است که علاوه بر آن برای بازدید دره Zhangjiajie باید هزینه 13.5 پوند نیز اضافه تر پرداخت شود.برای تهیه بلیط درمناطق توریستی مختلف جهان میتوانید با ورود به سامانه تروال اینتراطلاعات کافی از تورهای سراسر جهان کسب نمایید.دیدگاه خود را بنویسید