قطار همدان مشهد راه افتاد

قطار همدان مشهد راه افتاد

شرکت رجا اعلام کرد: با افتتاح رسمی ایستگاه راه‌ آهن همدان، قطار مسافری همدان- مشهد، امروز ۲۰ تیرماه راه‌ اندازی شد.

خبرنگاران و خانواده شهدا به عنوان نخستین مسافران قطار یاد شده از همدان به مشهد مقدس با واگن‌ های شرکت حمل و نقل ریلی رجا سفر می‌کنند.

خط ریلی همدان - تهران دارای 35 پل به طول یک هزار و 640 متر است و این مسیر ریلی به صورت یک خطه با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت برای مسافربری و 120 کیلومتر بر ساعت برای قطار باری طراحی شده است.در این طرح متراژ ساختمان اصلی 2 ایستگاه ساوه و همدان به مساحت 37 هزار مترمربع بوده و متراژ محوطه این ایستگاه ها، یک میلیون و 324 هزار مترمربع است.عملیات زیرسازی این محور در قالب پنج قطعه اجرایی از ایستگاه رودشور (حوالی شهر پرند) آغاز و به ایستگاه همدان (ایستگاه 12) ختم می شود.

این طرح علاوه بر آنکه از نظر حمل و نقل داخلی بار و مسافر استانهای همدان و در آینده کردستان را به شبکه راه آهن سراسری متصل می کند، باعث فراهم آمدن بستری مناسب به منظور احداث طرح ها و صنایع جدید، بهبود و گسترش شبکه ترابری منطقه و همچنین افزایش ایمنی مسیر و کاهش مصرف سوخت می شود.

واگن‌ های در نظر گرفته شده برای این مسیر از نوع چهار تخته درجه یک(پلور سبز) بوده و فروش بلیت برای عموم مردم در مسیر مذکور به زودی از طریق وب سایت تراول اینتر امکان پذیر خواهد بود.


در صورتی که این مطلب برایتان مفید بوده است میتوانید آن را به اشتراک بگذارید یا به این صفحه امتیاز دهید.