بلیط تهران کیش

جزیره کیش یکی از جزایر زیبای خلیج فارس است و یکی ازجاذبه های توریستی ایران به شمار میاید که سالانه بیش ازیک میلیون گردشگرداخلی و خارجی را جذب میکند.کیش جزیره ای زیبا،آرام،مرجانی و دارای آب و هوای گرم و مرطوب با میانگین دمای سالانه 27 درجه سانتیگراد است.جزیره کیش با مساحت تقریبی 90کیلومتر مربع و شکل تقریبا بیضی در دهانه خلیج فارس و تقریبا در بخش انتهایی آبراه تنگه هرمز واقع است و ارتفاع بلندترین منطقه جزیره از سطح دریا تقریبا 35 متر است.این جزیره دارای جاذبه های دیدنی و تفریحی و مراکز خرید مختلفی است.برخی از جاذبه ای کیش پارک دلفین،باغ پرندگان ،آکواریم،ساحل مرجانی جزیره،کشتی یونانی و...است.

برای سفر به کیش مرسوم ترین و راحت ترین راه سفر هوایی میباشد. برای تهیه "بلیط هواپیما تهران –کیش" از شهر میتوانید از آژانس های مسافرتی بلیط هواپیما را تهیه کنید.همچنین در پروازهای چارتری و لحظه آخر میتوانید بلیط ارزان قیمت نیز تهیه نمایید.

در پرواز تهران به کیش ایرلاین های مختلفی مانند ایران ایر، کیش ایر ، هواپیمایی زاگرس ، هواپیمایی سپهران ، هواپیمایی تابان ، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی کاسپین ، هواپیمایی آتا، هواپیمایی قشم ، هواپیمایی اترک با استفاده از انواع هواپیماهای ایرباس،بوئینگ،فوکر،بی آی ای و ... مشارکت دارند.فاصله هوایی تهران تا کیش حدود 1045 کیلومتر و تقریبا 1 ساعت و 45 دقیقه طول میکشد.برای تهیه بلیط هواپیما از تهران به کیش کاربران گرامی میتوانند از وب سایت های مختلفی این بلیط ها را تهیه نمایند . یکی از این وب سایت ها ترول اینتر است.سایت تراول اینتر با سابقه درخشان در سیستم های آنلاین رزرو بلیط و با بهره گیری ازفضای گرافیکی ساده و  مناسب تلاش کرده است تا بهترین سیستم رزرو آنلاین را برای کاربران عزیز فراهم آورد.در این وب سایت همچنین میتوانید بلیط ارزان قیمت هواپیما را نیز پیدا کنید .برای تهیه بلیط هواپیمای تهران کیش،رزرو بلیط تهران کیش،رزرو آنلاین هتل و آگاهی از جدیدترین تورهای مسافرتی خارجی و داخلی ازاین وب سایت دیدن فرمایید.

بلیط چارتر-پرواز چارتر

دانستنیهای مورد نیاز مسافران درباره بلیط چارتری و پرواز چارتری


معنی واژه چارتر(Charter)چیست؟

این واژه با ریشه لغوی فرانسوی بمعنای "دربست کرایه کردن" یا "کرایه دربست" میباشد که جهت کرایه ویا رزرو هتل/هواپیما به کارمی رود که البته در کشور ما بیشتر درسیستم حمل ونقل هوایی کاربرد دارد. (درکشورهای پیشرفته چارترشامل جت وبالگرد نیزمیگردد.)

چرا بلیط چارتر هواپیما ارزان است؟

بر خلاف تصور رایج درباره ارزانی بلیط چارتر ، درشرایط و زمانهایی که حجم سفرها افزایش پیدا میکند-مثل ایام نوروز ، تعطیلات تابستان ، اربعین حسینی ، شهادت امام رضا ع ، جشنواره های محلی و... این نوع بلیط ها با توجه به استقبال مسافران دچار افزایش قیمت میشوند..
نظر به قراردادهای منعقده فیمابین شرکت های هواپیمایی با شرکتهای چارتری و یا آژانسهای هواپیمایی که بصورت فصلی و یا سالانه میباشد و از آنجاییکه تمامی هزینه چارتر بعهده آنها بوده لذا چارتر کننده مجبوربه فروش تمامی بلیط های چارتری میباشد . با توجه به این موضوع و پاره ای از متغیر های بازار نرخ بلیط چارتر بصورت شناور میباشد / بهمین خاطرهنگام نزدیک شدن به زمان پروازدر صورت عدم استقبال مسافرین ، چارتر کننده اقدام به فروش بلیط های باقیمانده با قیمت های  هرچه پایینتر می کنند تا متحمل ضرر بیشتر نگردند.

معایب خرید بلیط چارتر هواپیما چیست؟

1- بلیط چارتر معمولا شامل عدم استرداد/ کنسلی وحتی تغییرساعت و زمان بلیط میباشد

2- بلیط چارتر هیچ گونه تخفیفی برای کودکان ندارد(برخلاف بلیط های سیستمی این نوع بلیط تفاوتی میان کودکان و بزرگسالان قایل نمی باشد)

3-از دیگر معایب بلیط های چارتری عدم فروش آن برای زمان های طولانی میباشد

4-بطور کلی برای بهره مندی از بلیط چارتری باید به مسافرت در دقیقه 90 عادت کرد.چرا که بلیط چارتری در زمان های نزدیک به پرواز سیر نزولی قیمت شان آغاز میگردد

تفاوت پرواز چارتر با بلیط چارتر چیست؟

- هواپیمایی که بصورت کامل و یا تعدادی از صندلی های آن چارتر شده باشد پرواز چارتری گویند

- بلیط هایی که از پرواز چارتری فروخته میشود بلیط چارتری نام دارد .

 

آشنایی با اصطلاحات بلیط چارتر

(Full Charter) 1-فول چارتر- به معنی اجاره کامل یا دربست هواپیما که ایرلاین تمامی صندلیهای یک پرواز را به شرکت چارتر کننده جهت مسیری مشخص و در زمانی معین اجاره میدهد.
(Seat Charter) 2-سیت چارتر- اجاره تعدادی از صندلی ها به همان ترتیب بالا.
(Back To Back) 3- بک تو بک- به معنای اجاره صندلی بصورت رفت و برگشت درتاریخی مشخص/تعدادی صندلی یک پرواز مشخص را در مسیررفت وبرگشت اجاره می دهد.

بلیط چارتری-پرواز چارتری

هواپیمای کوچک چارتری

امروزه در جوامع بشری زمان نقش حیاتی را در مناسبات سیاسی ،اقتصادی ،اجتماعی ،فرهنگی و ورزشی بازی میکند. سرعت در قرن 21 از عناصر مهم رشد و توسعه به شمار میاید.با توجه به تعاریف فوق بر خلاف تصور عامه از پرواز چارتری که این پروازها را شامل هواپیماهای بزرگ و گاها پهن پیکر میدانند،در جوامع پیشرفته کمپانی هایی وجود دارند که جت های کوچکی به ظرفیت 7تا 25نفر جهت چارتر کرایه میدهند. . این هواپیماها، فضایی کاملا خصوصی را برای مسافر فراهم می‌کنند و به مراتب لوکس‌ تر و راحت‌ ترند. هواپیماهای چارتر معمولاً برای شخصیت‌های مهم، به ویژه افراد تجاری و سیاسی جهت تسریع و راحتی پروسه پرواز اجاره می‌شوند همانگونه که ذکر گردید در عصر حاضر زمان عنصر تعیین کننده در مناسبات جوامع بشریست.کمپانی ها و شرکت های بزرگ با توجه به نوع فعالیت خود دارای جت های شخصی میباشند. و در صورت نیاز جت های کوچک را چارتر کرده و به دنبال اهداف و مقاصد خود پرواز مینمایند

جت های کوچک توسط کمپانی های فالکن-لاکهید-بمباردیه-امبرائر و...  ساخته میشوند.

هواپیمای چارترپرواز انقلاب

.آیا میدانستید هواپیمایی که بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی را به ایرا ن آورد و بعد ها به پرواز انقلاب معروف شد چارتر بود؟

این هواپیمای بویینگ 747 به علامت ثبت شده (F-BPVD) متعلق به شرکت ایرفرانس بوده که بنا به خاطرات ابراهیم یزدی به مبلغ چهارصدهزارتومان که مبلغ آن توسط بازاریان تهیه شده بوده از شرکت ایر فرانس فول چارتر گردیده بود.

لیست مسیرهای پرتردد پروازهای چارتری ایران را می بینید

(تهران مشهد / مشهد تهران )      (تهران کیش / کیش  تهران )
( تهران اهواز /  اهواز تهران )   ( تهران شیراز /  شیراز تهران )
( تهران تبریز /   تبریز تهران )   ( تبریز مشهد /  مشهد تبریز)
تهران-اصفهان/اصفهان تهران    اصفهان-مشهد   مشهد-اصفهان

( تبریز کیش  /   کیش تبریز )     (مشهد کیش /  کیش مشهد )
( امام خمینی دبی / دبی امام خمینی )   (امام خمینی آتا ترک / آتا ترک امام خمینی)
( امام خمینی سابیها گوکچن /  سابیها گوکچن امام خمینی )  (امام خمینی نجف / نجف امام خمینی


 تراول اینتر سفر خوشی را برای شما آرزومند است.