ورود ششمین هواپیمای ATR600 پس از برجام

ورود ششمین هواپیمای ATR600 پس از برجام

با ورود 20 فروند هواپیمای ATR  به داخل کشور، ما نیازمند 200 خلبان و کمک خلبان هستیم.

این خبری است از استاد خلبان هواپیمای  ای تی آر . وی اضافه کرد برای 4 فروند هواپیما از این نوع در کشور که به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما(ایران ایر) ملحق شده است، حداقل 40 خلبان و کمک خلبان دوم احتیاج هست و در صورتی که تعداد آن به 20 فروند برسد، به بیشتر از 200 خلبان و کمک خلبان نیاز خواهد بود. البته وی یادآور شد که دوره های آموزشی هواپیماهای ATR بطور رایگان از طرف کمپانی فروشنده برقرار می شود و در حال حاضر دو خلبان ایرانی جهت آموزش این دوره ها- هدایت هواپیماهای ATR – در تولوز فرانسه بسر می برند و دو خلبان دیگر نیز در همین راستا در چند روز آتی به فرانسه خواهند رفت.

وی پروسه آموزش را بدین صورت توضیح داد : استاد خلبانان کشورمان یک دوره 45 روزه مسایل تىوریک را آموزش می بینند و بمدت حداقل 100ساعت تمرین عملی (پرواز) با ATR را در کشور خواهند داشت. وی همچنین افزود که- در نوع خود- این مدل یکی از بهترین هواپیماهاست و این قابلیت را دارد که در باندهای کوچک وخاکی بنشیند و برخیزد. از مزیتهای دیگری که این استاد خلبان بدان اشاره کرد، مصرف بسیار پایین سوخت آنست. ایمنی بالا از دیگر مزایای این هواپیماست که مناسب مناطق محروم نیز می باشد.

وی در پایان اظهار داشت با یک بار سوختگیری هواپیمای ای تی آر از فرانسه به ایران نفل مکان کرده و تا زمانیکه خلبانان ما دوره های آموزشی این هواپیما را باتمام برسانند ، خلبانان خارجی بطور رایگان عهده دار پرواز آنها در کشور خواهند بود.

لازم به ذکر است که تا پایان سال ۲۰۱۸، ATR، ۱۱ هواپیمای دیگر نیز به ایران تحویل می‌دهد تا این قرارداد به طور کامل اجرایی شود. در کنار آن ایرباس نیز که تاکنون سه فروند هواپیما به ایران داده است تا پایان سال ۲۰۱۷، چهار هواپیمای ایرباس ۳۲۰ دیگر نیز به ایران‌ایر تحویل می‌دهد تا جمع هواپیماهای جدیدی که تا پایان سال به ایران خواهد رسید به ۹ فروند برسد. همچنین در سال آینده میلادی ایرباس پنج فروند هواپیمای ۳۲۱ و چهار فروند هواپیمای ۳۳۰ به ایران خواهد داد

ویژگی ها و قابلیت های هواپیمای ATR-600:

1-در نگاه اول و به دلیل تصور غلطی که در مورد هواپیماهای ملخی وجود دارد، ممکن است اینطور به نظر برسد که هواپیماهای ملخی قدیمی بوده و از ایمنی پایینی برخوردار می باشند در حالی که عکس این مسئله صادق است .موتورهای ملخی که در این هواپیما به کار گرفته شده اند توسط شرکت پرآوازه کانادایی پرت اند ویتنی(Pratt and Whitney) ساخته شدند و از نوع PW127M می باشد. محصولات این شرکت بزرگ سالیان دراز است در این کره پهناور مشغول فعالیت بوده و به خوبی از پس هر امتحانی در هر شرایط جوی ای بر آمده اند. این موتور ها می تواند قدرتی معادل 2750 اسب بخار تولید کنند و در زمره بهترین، کارآمدترین، اقتصادی ترین و ایمن ترین موتورهای ملخی می باشد.نخستین هواپیمای ATR72-600 در سال 2010 تحویل مشتری شد و منطبق با آخرین تکنولوژی و جدیدترین سیستم های رفاهی و ایمنی در صنعت هواپیمایی جهان می باشد . مدل سفارش شده توسط ایران قادر است 70 نفر را تا مسافت 1528 کیلومترجا به جا کند و به خاطر استفاده از موتورهای ملخی بسیار کم مصرف، ایمن و پیشرفته هزینه های عملیاتی آن به شدت پایین و مقرون به صرفه است.

2-این هواپیما قادر است در تمام شرایط جوی پرواز کند و به دلیل مجهز بودن کابین خلبان به نمایشگرهای بسیار پیشرفته امکان فرود در سخت ترین شرایط جوی را فراهم می سازد.

با خرید بلیط اتوبوس ،بلیط قطار و بلیط هواپیما از تراول اینتر، از مزایای امکانات جدید در عرصه حمل و نقل بهره مند شوید.


در صورتی که این مطلب برایتان مفید بوده است میتوانید آن را به اشتراک بگذارید یا به این صفحه امتیاز دهید.