خرید بلیط قطار سلماس تبریز و قطار تبریز سلماس

خرید بلیط قطار سلماس تبریز و قطار تبریز سلماس

شهر سلماس بعنوان يکی از شهرهای مرزی استان آذربايجانغربی که با ترکیه ۸۵ کیلومتر مرز مشترک دارد،در موقعيت ۳۸ درجه و ۱۲ دقيقه شمالی و ۴۴ درجه و ۴۶ دقيقه و ۴۰ ثانيه شرقی قرار دارد.

  سلماس در ۸۰ کيلومتری شمال شهر اروميه در مسير راه ارتباطی اروميه به تبريز واقع شده است. جمعيّت آن طبق سرشماری که در  سال 1390 صورت گرفت بالغ بر۲۰۰ هزار نفر میباشد. ترکی آذربايجانی زبان رايج مردم این شهر است. سلماس دارای پيشينه تاريخی چندين هزارساله و يکی از شهرستان های پر اهمیت آذربايجان در سیر تحولات سياسی ايران بودهاست. سلماس بویژه در دوران نهضت مشروطه خواهی چندین شهيد از جمله حيدرخان عمواوغلی را تقديم این جنبش نموده و در عین حال نخستین مهندسان برق ايران ، آقای سعيد سلماسی و جعفر سلماسی را در عرصه این صنعت معرفی داشته است و همچنین این شهر زادگاه جهان پهلوان پوريای ولی نیز می باشد.

در ارتباط با این شهر میتوان به مسایل مربوط به زمین لرزه های متوالی آن اشاره کرد:

به نقل از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و به گزارش سلماس نیوز ،با توجه به پایش بهتر لرزه‌خیزی استان آذربایجان‌‌غربی، مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تصمیم  به نصب و راه‌اندازی آزمایشی سه پایگاه لرزه‌نگاری در شهرستانهای سلماس،سردشت و نقده واقع در این استان  گرفته است. دیتاهای لرزه‌نگاری برخط (Online) این پایگاه‌ها در مرکز پایش زمین‌لرزه‌های کشور از تاریخ ۲۸/‏۰۲/‏۱۳۹۶ در تهران دریافت می‌گردند.

باید خاطر نشان کرد که استان آذربایجان غربی از استان‌های لرزه‌خیز کشور می‌باشد و یکی از مهمترین زمین‌لرزه‌های سده اخیر این استان زمین‌لرزه‌ای با بزرگی بیش از۷ درجه در مقیاس ریشتر در سالهای ۱۳۰۹ و ۱۳۵۵ خورشیدی به توالی در مناطق سلماس و چالدران بوده است.

قطار مسافربری شهر سلماس نیز راه اندازی شد :

طبق اعلان ایستگاه راه آهن قره تپه سلماس، راه اندازی قطار مسافربری شرکت رعد (ریل باس) در مسیر سلماس(قره تپه) – تبریز و بالعکس آغاز شده است.

بدین جهت تراول اینتر از کلیه همشهریان خوب آذربایجان برای حمایت و استفاده از این قطار مسافربری دعوت بعمل آورده است.

این قطار در  روزهای یکشنبه و پنجشنبه هر هفته و به شماره قطار 430 و 431 حرکت مینماید .هچنین ساعت حرکت قطار تبریز به سلماس ازمبدا تبریز 910 صبح حرکت و ساعت ورود 1150 و در مسیر بالعکس ساعت حرکت قطار سلماس به تبریز از مبدا سلماس ساعت 1315 و ساعت ورود 1705 میباشد.

بهای بلیط نیز مبلغ 92500 ريال در نظر گرفته شده است.خرید بلیط قطار و استفاده هر چه بیشتر عموم مردم از حمل و نقل ریلی کمک شایانی به گسترش وتوسعه این صنعت در این شهرستان خواهد نمود.

تراول اینتر راهی آسان و قابل اطمینان برای خرید اینترنتی بلیط  قطار.


در صورتی که این مطلب برایتان مفید بوده است میتوانید آن را به اشتراک بگذارید یا به این صفحه امتیاز دهید.